پیچ و مهره شرکت نفتی

پیچ و مهره نفت و گاز:

پیچ و مهره شرکت نفتی مهم ترین نقش را در صنعت نفت و گاز دارد و از اصلی ترین کاربرد آن ها ساخت ادوات صنعتی است. می پرسید این یعنی چی؟

یعنی آن ها با متصل کردن انواع قطعات مختلف صنعتی، باعث می شوند تا انتقال نفت و گاز به صورت کاملاً صحیح و اصولی صورت بپذیرد.

به همین خاطر تمام ادواتی که در ساخت نیروگاه ها وجود دارد به پیچ و مهره نفت و گاز احتیاج دارند و نقش مهمی را ایفا می کنند و ساخت این ادوات بدون این ابزار‌های کوچک امکان پذیر نیست. خرید پیچ و مهره شرکت نفتی

به خاطر اهمیت این پیچ و مهره ها در سراسر جهان مخصوصاً کشورمان ایران، شرکت های زیادی سعی و تلاش خود را می کنند تا پیچ و مهره نفت و گاز از کیفیت خوبی برخوردار باشند و بتوانند به ساخت ادوات صنعتی کمک کنند.

این پیچ و مهره ها از استانداردهای خاصی برخوردار هستند و مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارند. چرا که در این صنعت دما و فشار بسیار زیاد است و بالا بودن مقاومت پیچ و مهره ها در برابر این عوامل بسیار مهم است و تولید کنندگان این پیچ و مهره ها به خوبی این موضوع را می دانند. فروش پیچ و  مهره شرکت نفتی

کاربرد پیچ و مهره نفت و گاز

این پیچ و مهره ها، کاربردهای بسیار وسیعی در صنعت نفت و گاز دارند که البته پر کاربرد ترین آن ها پیچ استاد بولت می باشد. این استاد بولت ها شامل گریدهای مختلفی هستند که از جمله آن ها می توانیم به L7M، L7، B7M، B7، B8M، B8 و… اشاره کنیم.

در این میان دو گرید پیچ و مهره وجود دارد که کاربردشان از سایر پیچ و مهره ها بیشتر است و آن گرید H2 و HM2 است.

مهم ترین کاربردی که این استاد بولت ها دارند در بستن مخازن، متصل کردن فلنج ها و همینطور مکان هایی که به محکم کردن و بستن احتیاج دارند استفاده می شود.

البته این پیچ و مهره ها فقط در صنعت نفت و گاز کاربرد ندارد و در صنایع مختلفی از جمله خودرو سازی، اتصالات سیمانی، ساختمان سازی و… کاربرد دارند و جزء یک ابزار پرمصرف محسوب می شود. همچنین پیچ و مهره های نفت، از ارتفاع نسبتاً بلندتری برخوردار هستند و با پوشش های متفاوتی از جمله روی، ۴ نیکل، زیلان، گالوانیزه گرم و… ساخته می شوند.

البته این پوشش ها بسته به کاربردی که دارند می تواند متفاوت باشد اما در هر صورت به گونه ای ساخته می شوند که بتوانند در مقابل حلال های آلی، شیمیایی، اسید، کلر و… مقاوم و با دوام باشند و همینطور در برابر رطوبت، گرما و سرما نیز مقاومت بالایی دارند. تولید کننده پیچ و مهره شرکت نفتی

انواع پیچ و مهره نفت:

پیچ و مهره های نفت درست مانند کلیه پیچ و مهره ها، از انواع مختلفی برخوردار هستند که هر کدام از آن ها برای موارد خاصی استفاده می شود.

همچنین به خاطر حساسیتی که اتصالات و محیط های خورنده هیدروژنی، اسیدی و تنش های دمایی بالا وجود دارد، پیچ و مهره های نفت از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار هستند و به آن ها اهمیت ویژه ای داده می شود.

از جمله انواع مختلف پیچ و مهره نفت می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

پیچ استاد بولت
یوبولت
آی بولت
انکر بولت ( انکر بولت پروانه ای قطر ۴ ، ۵و…)
پیچ سر شش گوش
مهره و واشر
و…

انواع پیچ و مهره‌ نفت و گاز ممکن است بسیار متنوع باشد و براساس محیط و شرایط کاربرد متفاوت باشند. در زمینه نفت و گاز نیز انواع مختلفی از پیچ و مهره‌ها استفاده می‌شود که به صورت کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیچ و مهره‌های آلیاژی: این نوع پیچ و مهره‌ها از آلیاژ‌های مختلفی ساخته می‌شوند و برای مقاومت در برابر شرایط خاص محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، پیچ‌ها و مهره‌هایی با آلیاژ‌های استیل مقاوم در برابر خوردگی معمولاً در محیط‌هایی که با آب یا ترکیبات شیمیایی در تماس هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پیچ و مهره‌های مخصوص بافلدها: در صنایع نفت و گاز، بافلدها به عنوان بخشی از سیستم‌های انتقال نفت و گاز استفاده می‌شوند و برای اتصالات بافلدها نیز پیچ و مهره نفت و گاز مخصوصی به کار می‌روند که دارای خاصیت محکمی و مقاومت در برابر فشار و دمای بالا هستند.

پیچ و مهره‌های آنشور: این نوع پیچ‌ها به عنوان اتصالات فلنج‌ها و اجزای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی آنها به گونه‌ای است که می‌توانند فشارها و دماهای بالا را تحمل کنند و از نقاط اتصال نفت و گاز جلوگیری کنند.

پیچ و مهره‌های برشی: این نوع پیچ‌ها برای اتصال اجزا و قطعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای خاصیت برش هستند که به راحتی می‌توانند به مواد مختلفی مثل فولاد نفتی و لوله‌ها نفوذ کنند.

پیچ و مهره شرکت نفتی

سفارش ساخت پیچ و مهره نفت و گاز

پیچ و مهره نفت و گاز به خاطر قیمت نسبتاً بالایی که دارند معمولاً به صورت محدودی در بازارها وجود دارند و اگر به تعداد زیاد بخواهید آن ها را تهیه کنید، بایستی آن را از شرکت های تولیدی سفارش ساخت بدهید.

اما توصیه می کنیم هنگامی که درخواست سفارش خود را ثبت می کنید، به چندین نکته حتماً توجه داشته باشید تا بعدا دچار هیچ گونه پشیمانی و یا خسارت هنگفتی نشوید.

به عنوان مثال این پیچ و مهره ها از مشخصه های مختلفی برخوردار هستند که از جمله آن می توانیم به مواردی همچون قطر خارجی، گودی دندانه، قطر داخلی، گام ها، تقسیم دندانه ها، گام محوری و… اشاره کنیم.

که البته هر کدام از این پارامترها کاربرد خود را دارند و با توجه به پروژه ای که دارید باید آن را انتخاب و سفارش دهید.

قیمت پیچ و مهره نفت و گاز

همان طور که کمی قبل تر اشاره کردیم، قیمت پیچ و مهره‌ نفت و گاز بالا می باشد و این به خاطر محدود بودن ساخت آن ها است.

چرا که آن ها مستقیماً بعد از ساخت به صنایع مختلف داده می‌شوند تا ادوات صنعتی را بسازند، به همین خاطر است که تعداد محدودی از آن ها را می توانید در بازار پیدا کنید.

اما در این میان عوامل دیگری وجود دارد که بر قیمت این محصولات اثر مستقیم می گذارد.

از جمله این عوامل می توانیم به گرید، نوع بولت، کیفیت، نرخ دلار، نوسانات اقتصادی و… اشاره کنیم.

به همین خاطر از دادن قیمت مشخص برای این پیچ و مهره ها در این سایت معذوریم.

قیمت یچ و مهره شرکت نفتی

تماس تلفنی