پیچ و مهره استیل

پیچ و مهره های استنلس استیل که از استیل با گرید های مختلف تولید می شوند مقاومت بالایی در برابر عوامل خورنده محیطی شامل گرما و رطوبت و اسید های بسیار رقیق دارند و از این رو از پیچ و مهره استیل در صنایع دریایی و محیط های گرم و مرطوب استفاده زیادی می شود. خرید پیچ و مهره استیل

از نظر تنسایل و سختی پیچ های استنلس استیل به هیچ وجه با پیچ های فولادی قابل قیاس نیستند و تنسایل آنها گاها به یک سوم پیچ های فولادی با عملیات حرارتی و سخت کاری نیز نمی رسد. از این رو در مواردی که نیاز به استحکام بسیار بالا جدی تر از مقاومت خوردگی بالا به نظر می رسد استفاده از پیچ های فولادی همراه با آبکاری های مختلف گالوانیزه گرم و داکرومات جهت افزایش مقاومت خوردگی این پیچ و مهره ها مرسوم است. فروش پیچ و مهره استیل

مقایسه پیچ تیتانویم با پیچ استنلس استیل و پیچ خشکه

استنلس استیل در واقع ترکیب آهن با حداقل ۱۰٫۵ درصد کروم می باشد. در ترکیب استنلس استیل عناصر دیگری نیز مثل نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، نیتروژن، فسفر و سلنیوم نیز با درصد های بسیار کم بکار رفته است. آنچه پیچ و مهره های استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ را از هم متمایز می کند استفاده از عنصر مولیبدنیوم مولیبدنیت در ترکیب استنلس استیل ۳۱۶ می باشد که مقاومت در برابر خوردگی آن را به میزان قابل توجهی از پیچ و مهره استنلس استیل ۳۰۴ بالاتر می برد. برای درک بهتر تاثیر عناصر در مقاومت در برابر خوردگی در زیر ابتدا مفهوم زنگ زدن را شرح می دهیم. تولید کننده پیچ و مهره استیل

پدیده زنگ زدگی و خوردگی در پیچ و مهره ها چگونه اتفاق می افتد و به چه معناست؟

بیان شیمیایی پدیده زنگ زدن همان اکسیده شدن یعنی ترکیب فلز با اکسیژن در حظور رطوبت است. اما چرا فلزات زنگ می زنند؟ در علم شیمی فلز به عناصر ستون اول تا سوم جدول تناوبی یعنی عناصری که در لایه ظرفیت خود ۱ تا ۳ الکترون دارند اطلاق می شود. در عوض عناصر نافلزی به عناصر ستون ۴ تا ۸ جدول تناوبی اطلاق می شود. اصولا فلزات به دلیل داشتن الکترون فعال در لایه ظرفیت خود مایل به از دست دادن الکترون و نافلزات به دلیل کو داشتن الکترون مایل به جذب الکترون هستند فلزات با از دست دادن الکترون به حالت تعادل که لایه ظرفیت پایینتر است و نا فلزات به جذب الکترون به حالت تعادل که تکمیل لایه ظرفیت و رسیدن به لایه بالاتر است میل دارند. بنابراین زمانیکه فلز و نافلز در طبیعت با یکدیگر ترکیب می شوند که به آن پیوند یونی یا فلزی نیز اطلاق می شود فلز الکترون از دست داده و الکترون از دست رفته فلز جذب نافلز می شود.

پیچ و مهره زنگ زده

بیان ساده
زنگ زدن یک پدیده طبیعی است. عناصر خالص مثل آهن بطور ذاتی با شرایط محیطی تغییر شکل می دهند. پدیده ترکیب عناصر آهن با اکسیژن را در حظور رطوبت زنگ زدگی می گویند. نتیجه زنگ زدن یک ماده قرمز رنگ سطح فلز است که لایه های زیرین را نیز در معرض خوردگی بیشتر قرار می دهد. پیچ و مهره های آهنی و فولادی به شدت در برابر زنگ زدگی نامقاوم هستند. استنلس استیل بطور ذاتی یک سطح مقاوم در برابر خوردگی را بوجود می آورد. اما چگونه؟

کروم موجود در استنلس استیل دقیقا مثل خود آهن با اکسیژن ترکیب می شود اما تفاوت در اینجاست که ترکیب ایجاد شده از کروم و آهن تنها در چند مولکول سطحی و در سطحی بسیار نازک اتفاق می افتد و ترکیب ایجاد شده بر خلاف زنگ زدگی آهن که پودری و شکننده است لایه ای بسیار مقاوم و با طول عمر بالا را بر روی سطح بوجود می آورد. زمانی که این لایه مقاوم بر روی سطح فلز ایجاد میشود زنگ زدن با سرعت بسیار پایین ۰٫۰۰۲ اینچ در سال یا ۰٫۲ اینچ در هر صد سال اتفاق می افتد. قیمت پیچ و مهره استیل

پیچ و مهره استیل ۳۰۴

استنلس استیل گرید ۳۰۴ مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارد. این گرید مقاومت بسیار خوبی در برابر اسید های اکسید کننده داشته و پیچ و مهره های استنلس استیل ۳۰۴ مصرف بسیار در مناطق مرطوب و در تماس با رطوبت دارند. هر چند در محیط های محلول کلرید مخصوصا محیط های نمکی با درصد بالای کلرید سدیم دچار خودگی می شوند. این خوردگی ها در نقاطی که بیشتر تحت تماس هستند به لایه های زیرین گسترش پیدا می کند. پیچ و مهره استنلس استیل گرید ۳۰۴ در محیط های محلول کلرید با بیش از ۲۵ ppm کلرید سدیم دچار خوردگی می شوند.

استنلس استیل گرید ۳۰۴ بیشترین مصرف از انواع گرید استنلس استیل را در سر تا سر دنیا دارد. در ساختار آن ۱۶ الی ۲۴ درصد کروم و تا ۳۵ درصد نیکل نیز در کنار کربن و منگنز یافت می شود. معروفترین نوع استنلس استیل ۳۰۴ گرید ۱۸-۸ می باشد که در ساختار آن ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل یافت می شود.

یچ و مهره استیل ۳۱۶

گرید ۳۱۶ دومین گرید پرکاربرد استنلس استیل در تولید پیچ و مهره می باشد که از نظر ساختار با گرید ۳۰۴ شباهت بسیار زیاد دارد با این تفاوت که در ساختار آن برای بالا بردن سختی تا ۲ درصد مولیبدنیوم افزوده شده است. مولیبدنیوم موجود در پیچ استنلس استیل ۳۱۶ مقاومت آن را بالاخص در برابر محلول های کلرید صنعتی به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. به عنوان جایگزین نزدیک به ۳۰۰ گرید از استنلس استیل طبق استاندارد ها تولید می شوند که تا ۷ درصد مولیبدنیوم نیز در ساختار آنها یافت می شود.

از پیچ و مهره استنلس استیل در صنایع دریایی به سبب مقاومت بسیار بالا در برابر نمک های دریایی به وفور استفاده می شود.

تفاوت پیچ استیل ۳۱۶ و ۳۱۶l

تفاوت اصلی این دو گرید از استنلس استیل در میزان کربن بکار رفته در آنها است. گرید ۳۱۶ دارای حدود ۰٫۰۳ درصد کربن و گرید ۳۱۶L حدود ۰٫۰۱۶ درصد کربن دارد. اما در عمل و از نظر خواص فیزیکی پیچ و مهره استیل گرید ۳۱۶ L نرمتر و چکشخوار تر بوده و مقاومت در برابر زنگ زدگی در آنها مخصوصا بعد از قرار گیری در معرض حرارت بالاتر می باشد.

پیچ و مهره استیل
پیچ و مهره استیل

پیچ و مهره استیل گرید ۳۱۰

گرید ۳۱۰ از لحاظ ترکیبات شیمیایی حدود ۸۳ درصد متریال مشابه با گرید ۳۱۶ دارد. تفاوت متریال این دو گرید بیشتر در کروم و نیکل بکار رفته در آنهاست و گرید ۳۱۰ حدود ۸ درصد کروم بیشتر و ۸ درصد نیکل بیشتر از گرید ۳۱۶ داشته و در ساختار خود مولیبدنیوم ندارد. وجود درصد بالای کروم و نیکل در ساختار پیچ و مهره استیل ۳۱۰ باعث می شود که در دماهای بسیار بالا نیز در برابر اکسید شدن مقاومت داشته باشد و از این رو استفاده از پیچ و مهره های استیل گرید ۳۱۰ معمولا زمانی ترجیح داده می شود که دمای کاری بسیار بالا باشد.

مفهوم پیچ و مهره استیل A2 , A4

پیچ و مهره استیل در گرید های ۳۰۴ و ۳۱۶ به ترتیب به نام A4, A2 نیز خوانده می شوند که در واقع کوتاه شده گرید های A270 , A470 می باشد همان علائمی که بر روی سطح گل پیچ و مهره استیل نیز قابل رویت هستند. اما مفهوم این علائم چیست؟ حرف A بیان کننده آستنیته بودن است که در گرید های مختلف و دماهای مختلفی صورت می پذیرد و A2 یعنی آستنیته نوع ۲ و A4 بیاگر آستنیته نوع ۴ است. فرایند آستنیته یک فرایند حرارتی است که طی ان دانه های تشکیل دهنده فلزات ریز تر شده و استحکام بالاتر می رود. عدد ۷۰ که در ادامه این کدها می آید معیین کننده تنسایل ۷۰۰ مگاپاسکال است که پیچ و مهره استیل دارا می باشند.

تماس تلفنی