پیچ و مهره گالوانیزه زرد

روش‌های مختلفی برای اعمال پوشش‌های روی برای بست‌ها و اقلام سخت‌افزاری وجود دارد .اغلب به‌عنوان بست‌های گالوانیزه داغ (HDG) یا بهتر از آن‌ها به بازار عرضه می‌شوند. در واقع، طول عمر همه پوشش‌های روی مخصوصا پیچ و مهره گالوانیزه زرد (صرف نظر از روش کاربرد) مستقیماً با ضخامت پوشش مرتبط است و مقاومت سایشی تحت تأثیر پیوند متالورژیکی در مقابل مکانیکی به فولاد است. با این حال، برای هر فرآیند اعمال پوشش روی، جوانب مثبت و منفی وجود دارد.

تاثیرات پوشش گالوانیزه زرد

داشتن دانش کاری از سایر پوشش‌های روی زمانی ارزشمند است که مشتریان نگرانی‌های خاصی در مورد رنگ‌پذیری، تناسب دقیق، شکنندگی یا ظاهر داشته باشند. در زیر خلاصه ای از چندین روش کاربرد پوشش روی برای اتصال دهنده هایی که با گالوانیزه گرم در بازارهای مختلف رقابت می کنند، آورده شده است. یکی نوع پوشش برای اتصل دهنده گالوانیزه زرد هستش که یک نمونه پیچ و مهره گالوانیزه زرد در تصویر میبینید. آبکاری روی زرد به رنگ کروماتی گفته می شود که پس از رسوب روی بر روی سطح قطعه اعمال می شود. کرومات زرد از خوردگی روی جلوگیری می کند و محافظت کلی از پوشش را افزایش می دهد. این پوشش ظاهری رنگین کمانی یا رنگین کمانی با تن های زرد غالب ایجاد می کند.

بیشتر بدانید:

پیچ و مهره فولادی چیست؟

پیچ و مهره استیل چیست؟

ضخامت آبکاری پیچ و مهره گالوانیزه زرد

از آنجایی که ضخامت پوشش معمولی از ۰٫۲ تا ۰٫۵ میلی متر متغیر است زمان تا اولین تعمیر به طور قابل توجهی کمتر از آن چیزی است که با استفاده از گالوانیزه گرم به دست می آید. اتصال دهنده‌های روکش روی که در کاربردهای متوسط ​​استفاده می‌شوند و اغلب با یک پوشش تبدیل کرومات برای بهبود طول عمر یا تأثیر بر ظاهر (رنگ) پس‌آرایی می‌شوند. پوشش‌های تبدیلی معمولی ممکن است شفاف یا کمی آبی (معروف به روی شفاف روی یا آبی)، زرد کمانی (معروف به روی زرد، پیچ و مهره گالوانیزه زرد، کرومات روی زرد یا روی صفحه طلا) یا سیاه (معروف به اکسید سیاه) باشند. ، کرومات سیاه یا روی سیاه.

آبکاری روی چیست؟

آبکاری روی (ASTM B633) در اصل با الکتروگالوانیزه کردن (آبکاری الکتریکی) یکسان است . زیرا هر دو از طریق فرآیند رسوب الکتریکی اعمال می شوند. با این حال، آبکاری روی اصطلاحات ویژه الکترو رسوب برای اتصال دهنده ها است. روکش روی یک پوشش روی مقرون به صرفه متشکل از روی خالص را فراهم می کند. در حالی که محکم به فولاد می چسبد، بسیار صاف و اغلب از نظر ظاهری درخشان است.

 

بیشتر بدانید:

پیچ آهنی چیست؟

پیچ آلن چیست؟

پیچ و مهره و واشر چیست؟

نحوه انجام پوشش گالوانیزه زرد

پوشش گالوانیزه زرد (ASTM B695) با چرخاندن قطعات کوچک (طول کمتر از ۸ تا ۹ اینچ) در یک درام با روی، دانه های شیشه ای و مواد شیمیایی اختصاصی انجام می شود. در حین غلت زدن، دانه های شیشه ای پودر روی را روی قطعه می ریزند. پس از اتمام، قطعات را از مواد خارج میکنند.

منظور از پوشش گالوانیزه با دمای بالا چیست؟

گالوانیزه با دمای بالا (گالوانیزه دلتا) یک فرآیند پوشش دهی گرم است که در آن فولاد در حمام روی در دمای ۱۰۴۰ – ۱۱۶۵ درجه فارنهایت (۵۶۰ – ۶۳۰ درجه سانتیگراد) غوطه ور می شود تا پوششی متشکل از یک لایه گاما نازک با یک لایه دلتا فشرده تشکیل شود. این روش یکی از روش های گالوانیزه زرد هستش. در نتیجه یک پوشش بسیار سخت، زبر و نازک با خواصی مشابه پوشش گالوانیزه گرم سنتی تولید می شود. در صورت تمایل، گالوانیزه با دمای بالا را می توان برای تولید ضخامت پوشش در محدوده ۱٫۰ – ۳٫۱ mils (25 – ۸۰ میکرومتر) کنترل کرد.

پوشش گالوانیزه زرد به همراه انتشار حرارتی

گالوانیزه با انتشار حرارتی (ASTM A1059) یک فرآیند خاص برای انجام شراردیزاسیون است که شامل پودر روی و مواد شیمیایی اختصاصی است. . این پوشش نازک تر از HDG است (۱ تا ۳ میل) بدون لایه روی آزاد در بالا. ArmorGalv® و Greenkote روش‌های اختصاصی برای گالوانیزه کردن مانند پیچ و مهره گالوانیزه زرد با انتشار حرارتی هستند.

نظری یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی