اشپیل چیست؟ آشنایی کامل و معرفی کامل انواع اشپیل ها


با مطالعه این بخش شما شناخت کلی پیدا مینمایید از انواع مدل اشپیل پین، انواع جنس اشپیل پین، انواع سایز اشپیل پین و انواع مارک و رنگ اشپیل پین ها و همچنین به معرفی برخی از مدل ها نیز اشاره میشود و در نهایت میتوانید وارد فروشگاه آنلاین وب سایت شده و از قیمت اشپیل ها نیز اطلاع پیدا نمایید.

در این قسمت از مقاله به کلیات اشاره میشود و برای اطلاع از جزئیات این قطعه صنعتی از دسته لوازم جانبی اتصالات پیچی (پیج و مهره ای)، مقالات دیگری نیز ارائه میدهیم تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیوها، کسب اطلاعات راحت تری داشته باشید. با مشاهده فهرست مطالب از بخش های مهم این صفحه مطلع خواهید شد.

 

اشپیل چیست؟ تعریف اشپیل

یک نمونه قطعه ساده صنعتی از زیر مجموعه ملزومات اتصالات پیچی (لوازم جانبی اتصالات پیچ و مهره ای) میباشد که در اشکال و نمونه های مختلفی از مفتول ها ساخته و ارائه میشود. وظیفه آن متصل نگه داشتن ایمن دو قطعه و یا ضامن جدا نشدن اتصال بین دو قطعه می باشد به نحوی که در سوراخی قرار می گیرد و برای بستن یا سفت کردن استفاده می شود.

بیشتر مواقع در مکان هایی که از ارتعاشات بالایی برخوردار می باشند استفاده میشود و با وجود استفاده از آن ها، دیگر ارتعاشات شدید نمی توانند باعث جدایی قطعات مختلفی که توسط آن وصل شده اند گردند. در واقع نقش آن به عنوان یک ابزار قفل کننده بوده (شل نشدن اتصال پیچ و مهره و یا پین و خار) و با نصب و خم کردن آن یا طبق مکانیزم خاصی اتصالات مطمئن را امکانپذیر میسازد.

ایرا جی یانگ مخترع این قطعه در سال ۱۹۱۲ در سنت لوئیس، میسوری ایالات متحده آمریکا با نام کوتر پین میباشد که از یک سیم ضخیم برای تولید اشپیل استفاده نمود و برای جلوگیری از شل شدن پیچ و مهره، پین های کوتر را داخل یک پیچ قرار داد.

نام های دیگر اشپیل

اشپیل صنعتی را در صنعت با نام های پین اشپیل، نیز به اصطلاح به کار میبرند. و بعضا خار اشپیل نیز به اشتباه گفته میشود.

اشپیل به انگلیسی (Split Pin) – (Cotter Pin) میباشدکه تلفظ آن اسپلیت پین و کوتر پین میباشد. و با اضافه نمودن مدل و یا آلیاژ و یا دیگر خاصیت ها به آن زیر مجموعه های آن را نیز میتوان مشخص نمود مانند: اسپلیت پینهای پیچ شش ضلعی (Split Pin for Hex Bolts) و یا از نمونه جنسهای آن که میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

اشپیل فلزی (Metal Split Pin) – (Metal Cotter Pin)

اشپیل برنجی (Brass Split Pin) – (Brass Cotter Pin)

اشپیل استیل (Steel Split Pin) – (Steel Cotter Pin)

اشپیل آهنی (Iron Split Pin) – (Iron Cotter Pin)

اشپیل مسی (Copper Split Pin) – (Copper Cotter Pin)

اشپیل آلومینیومی (Aluminium Split Pin) – (Aluminium Cotter Pin)

اشپیل فولادی (Alloy Steel Split Pin) – (Alloy Steel Cotter Pin)

 

ویژگیهای اشپیل

ویژگیها و خاصیت های این قطعه کاربردی را میتوان از موارد زیر بررسی و متوجه شد.

شکل / مدل های اشپیل

آلیاژ / جنس های اشپیل

ابعاد / اندازه های اشپیل

که سه مورد ذکر شده از ویژگی های اصلی اسپلیت پین ها میباشند و دیگر موارد آن شامل موارد زیر میباشد:

مارک ها

رنگ ها

روکش ها (گالوانیزاسیون) یا همان آبکاری

 

معرفی انواع مدل اشپیل

شکل های مختلف کوتر پین ها باعث ایجاد تنوع مدل در این قطعه میباشد و در صنایع مختلف اشکال مختلف آن ها مورد مصرف قرار میگیرد و این موضوع نشان از تنوع مدل های اسپلیت پین های صنعتی میباشد. توضیح کامل انواع مدلهای اشپیل در این صفحه نمیگنجد بنابراین در این صفحه به موارد کلی و مدلهای مصرفی بیشتر پرداخته میشود.

برای دریافت اطلاعات تخصصی تر در مورد مدل های مختلف اشپیل ها میتوانید به بخش معرفی محصولات در نوار منو وب سایت رفته و یا در قسمت مقالات وب سایت در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

لیست انواع مدل های آن، عکس های اشپیل، مطالب و بسیاری موارد دیگر در قسمت های مختلف وب سایت موجود میباشد که پس از ثبت نام در وب سایت از طریق ناحیه کاربری میتوانید به قسمت های پنهان که فقط برای کاربران عضو در وب سایت قابل نمایش است رفته و مطالعه و بررسی نمایید.

در ماهیت کلی اغلب مواقع شکل اشپیل ها به دو شکل میباشد:

اشپیل تخت و یا فلت (Flat Cotter Pin)

اشپیل های فنری یا منحنی دار (Spring Cotter Pin)

در ادامه به معرفی مدل های مختلفی از این قطعه اشاره میکنیم. / برخی از مدل های پر مصرف شامل

اشپیل ساده یا ای پین، اشپیل چشمی (Spin Cotter Pin) – (eye Pin)

اشپیل سنجاقی و یا اشپیل آر شکل (R Clips) – (R Key) – (R Pin)

اشپیل پیچشی یا اشپیل قفلی (Twist Pins) – (Locking Twist Pins)

اشپیل منحنی باز یا اشپیل دوبل چرخشی (Hair Pins)

اشپیل دو دهنه یا اشپیل پاپیونی (Bowtie Pins)

اشپیل گیره ای (Hairpin Clips)

اشپیل ایمنی یا قفل شونده (Safety Pins)

اشپیل ضربه گیر (Hitch Pins)

و موارد دیگر که با اشکال مختلف کمتر دیده میشود، در مدلها و شکل هایی که نام برده شد بیشترین مدل مصرفی آن مدل فلزی ساده و اشپیل سوزنی یا سنجاقی فلزی میباشند.

کوتر پین ها به صورت ساده و طرح دار در اشکال و مدل های مختلفی تولید و ارائه میشوند و هر یک از آنها بنا به استانداردهای اشپیل دارای زیر مجموعه هایی میباشند که به معرفی آنها نیز میپردازیم. از دیگر مدل ها میتوان به اشپیل کله گاوی، اشپیل گیره ای، اشپیل حلقه دار نیز اشاره نمود.

در مورد سر و یا کلگی و نوک اشپیل ها نیز مدل های مختلفی دارند مانند نوک اریب و همسان و سر کج و دیگر موارد. در مورد انواع شکلهای مختلف اسپلیت پین ها در مقاله های مختلفی که در وب سایت قرار داده ایم و در آینده نیز به آنها اضافه میشود به طور کامل تمامی آنها را معرفی و شرح میدهیم که میتوانید از آنها استفاده کنید.

گروه صنعت کاران سعی دارد تا تمام مطالب و تصاویر اشپیل ها که مورد نیاز میباشد در قسمت های مختلف مربوطه در وب سایت ارائه دهد تا یک وب سایت جامع به وجود بیایید و منبع مناسب و جامعی برای کاربران محترم ایجاد شود.

با توضیحات ارائه شده میتوانیم نتیجه بگیریم که مشخصات مختلفی هستند که میتوانند مدلهای گوناگون سنجاقک های پیچ و مهره یا قطعات صنعتی را تشکیل دهند و و در اغلب موارد بنا به محل استفاده و نوع و نحوه نصب و کارایی سنجاقک های صنعتی است که مدل آن مشخص میشود.

در مورد آشنایی با مدل های مختلف کوترپین یا اسپلیت پین ها میتوانید در وب سایت وارد معرفی محصولات > قسمت دسته مربوطه شوید و بسیاری از محصولات را مشاهده و بررسی نمایید و همچنین برای خرید سنجاقک های صنعتی میتوانید از قسمت فروشگاه اشپیل وب سایت مشخصات کامل آنها را مشاهده و اقدام به خرید کوتر پین ها نمایید. تلاش شده در قسمت فروشگاه به فروش انواع اشپیل های مختلف توجه شود.

 

معرفی انواع آلیاژ اشپیل

کوتر پینها یا همان اسپلیت پینها از چه چیزی ساخته میشوند؟

علاوه بر دقت برای نرمی کوتر پین ها باید مقاومت آن نیز به اندازه کافی قوی باشد تا اجزا را در جای خود نگه دارند، اما به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا برای محکم کردن چفت و بست یا پیچ و مهره و پیم ها و دیگر قطعات خم شوند. اسپلیت پینهای شکاف معمولاً از فلز نرمی ساخته می‌شوند زیرا که نصب و برداشتن آن‌ها از محل نصب را آسان مینماید، اما استفاده از آن ‌ها را برای مقاومت در برابر نیروهای لرزشی و کششی و برشی قوی غیرممکن میسازد.

مواد متداول مورد استفاده در آنها عبارتند از فولاد ملایم، آهن، برنج، برنز، فولاد ضد زنگ، استیل، و آلومینیوم.

پین کاتر ها معمولاً برای جلوگیری از حرکت محوری در امتداد شفت استفاده می شوند. پین گوه ای یا مخروطی که در سوراخ فرو می روند باعث اصطکاک می شوند تا از شل شدن آن جلوگیری کنند پس اهمیت خورندگی توسط اصطکاک نیز در گرید جنس آنها نیز باید محاصبه شود.

جنس اسپیلت پین ها نیز به مانند مدلهای آن از تنوع بالایی برخوردار است که در این قسمت به برخی از آلیاژهای پرمصرف آنها پرداخته میشود. جنسهای انواع این قطعه صنعتی بر اساس شرایط و موقعیت محیطی نصب انتخاب و تولید میشود برای مثال از پر مصرفترین آلیاژ کوتر پین ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

جنس های پلاستیکی:

اشپیل پلاستیکی /

جنس های فلزی:

استیل / مسی / برنجی /  فولادی / خشکه / آهنی / آلومینیومی / برنزی

در تولید اشپیل استاندارد با جنس مناسب باید از مفتول مرغوب و مناسب استفاده شود. همچنین میزان فشرده کردن یا در اصطلاح نورد کردن مفتول (سختکاری اشپیل) باید دقت لازم را داشت تا مقدار به خصوصی باشد. مهمترین ویژگی اسپلیت پین استاندارد این است که پس از باز و بسته کردن شکستگی در آن ایجاد نشود. برای مصرف کوتر پین های که در فضاهایی باز و یا در معرض آب و هوای مختلف قرار دارند باید پوشش یا روکشی در نظر گرفته شود که باعث ضد زنگ شدن این فرآورده شود.

جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع اشپیل ها استفاده میشود که در مقاله های دیگری به آنها اشاره میشود.

 

 

 

معرفی انواع اندازه اشپیل

اندازه اشپیل ها بنا به کاربردشان و محل نصبشان متفاوت میباشند، اندازه های مختلف کوتر پین ها بر حسب کاربردشان تولید و ارائه بازار میشوند اگر بخواهیم ابعاد آن ها را به طور خلاصه شرح دهیم میتوانیم بگوییم که شامل اشپیل های کوچک، متوسط و بزرگ میشود. سنجاقک های صنعتی خیلی کوچک و خیلی بزرگ هم میتوان به آن اضافه نمود.

البته برخی مواقع از ارتفاع این قطعه ها نیز استفاده میشود مثلا اشپیل بلند و کوتاه که نمونه ای دیگر از مشخصه های ابعاد این فرآورده میباشد. استاندارد ها با ابعاد آنها نیز رابطه مستقیمی دارد. که در مورد آن لیست سایزهای سنجاقک صنعتی در قسمت لیست محصولات ارائه میشود.

از پر مصرفترین اندازه نمونه های اسپلیت پین  ها قطر های ۲ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتری با طول های مختلف میباشند و ما بقی ابعاد کم مصرف تر هستند.

در مشخصه های اندازه گیری باید به انواع قطر ها، انواع طول ها، انواع عرض ها، انواع ارتفاع ها و انواع گل اشپیل ها توجه داشت و میتوان اندازه ها را به میلیمتر و یا اینچ حساب نمود که به اصطلاح به آنها کوتر پینهای میلیمتری و یا اسپلیت پینهای اینچی گفته میشود. در بیشتر موارد اندازه ها را به میلیمتر میگیرند و استفاده میکنند و در ابعاد بزرگ بعضا از اینچ استفاده هم میکنند به طور مثال استاندارد اندازه گیری این قطعه در آمریکا به اینچ میباشد.

نحوه اندازه گیری اشپیل ها

در نحوه اندازه گیری اندازه این قطعه باید به چند نکته توجه نمود، تا انتخاب اندازه مناسب برای نصب انجام شود.

آن ها دو اندازه مهمی دارند که برای نصب اهمیت دارند. برای انتخاب صحیح سنجاق باید قطر و طول آن را بدانید.

طول و قطر شان چقدر باید باشد؟

در رابطه با طول، نمونه ای را انتخاب کنید که فقط به اندازه ای بلند باشد که هر دو پا را خم کند. نمونه های بیش از حد بلند می‌توانند باعث ایجاد مشکل شوند. برای تعیین طول پین اسپلیت از پایه قسمت گرد (“چشمی”) تا انتهای ضلع کوتاهتر اندازه گرفته میشود.

برای تعیین قطر پین اسپلیت های ساده هر دو پایه را با هم اندازه میگیریم. قسمت گرد چشمی قرار نیست از طریق سوراخ جا بیفتد، بنابراین سوراخ نباید بزرگتر از چشمی باشد.

برای تعین قطر پین اسپلیت های خاص یک پایه از مفتول را اندازه میگیریم.

کوتر پین های ساده برای بستن مهره ها در محل مورد استفاده قرار می گیرند. آنها را در سوراخ پیچ فرو می کنند و سپس به اشکال مختلف خم می شوند تا از افتادن مهره جلوگیری شود. در حالی که نمونه اسپلیت پین سنجاقی برای قفل کردن مهره یک بار داخل سوراخ قرار می گیرد یعنی یکی از دو مفتول (مفتولی که صاف است) در سوراخ قرار میگیرد.

از موارد مهم این چند مورد بود که اشاره شد در مقاله ای دیگر نحوه انتخاب اندازه سنجاقک های صنعتی برای پیچ و مهره و یا دیگر موارد نیز توضیح داده شده است که در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

ابزار مناسب جهت اندازه گیری در نمونه های کوچک و متوسط و بزرگ کولیس و در صورت موجود نبودن ناچارا خطکش میباشد. کولیس ها دقیق تر از خطکش میتوانند اندازه به ما بدهند.

به مثال زیر توجه کنید.

مهره های شش گوش شکاف دار، مهره های شش گوش با شکاف های بیرون زده از بالا، شبیه به مهره های قلعه ای هستند. برای استفاده از مهره شکاف دار، سوراخی از طریق قسمت رزوه دار پیچ ایجاد می شود. سپس یک کوتر پین و یا سنجاق از میان شکاف ها‌ و سوراخ ها قرار می‌گیرد و تغییر شکل می‌دهد تا به راحتی قابل جدا شدن نباشد.

به این منظور قطر کاتر پین باید کمتر از سوراخ ایجاد شده باشد تا از آن به راحتی عبور کند و طولش هم باید بلند تر از عرض مهره و پیچ باشد که پس از عبور از سوراخ به دو طرف خم شود. پس از قرار داده شدن در محلش، آنها را با چکش بکوبید تا شاخک ها باز شوند، این امر استحکام را تضمین می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد و اندازه های کوتر پینها میتوانید از بخش مقالات در قسمت اطلاعات وب سایت استفاده نمایید و یا در قسمت لیست محصولات در بخش امکانات لیست سایزهای انواع آن ها را مشاهده نمایید.

 

معرفی انواع مارک اشپیل

اشپیل و پیچ | اشپیل و مهره قطعاتی میباشند که اغلب با یکدیگر استفاده میشوند ولی بر خلاف تنوع در مارک های پیچ و مهره جات، این قطعات سنجاقی شکل در بازار بدون مارک ارائه میشوند.

از انواع مارک سنجاقک های صنعتی ایرانی و خارجی که در صنعت استفاده میشود نمیتوان برند معروفی را نام برد و در برخی موارد بعضی از شرکت ها و کارخانجات تولید سنجاقک صنعتی، محصولات خود را بدون مارک ارائه بازار فروش اشپیل ها میکنند. البته فروش کوترپین استیل با مارک های چینی و تایوانی به چشم میخورد و به علت کیفیت و قیمت تمام شده بهتر نصبت به تولید داخلی واردات ها از این کشور ها انجام میشود.

لازم به ذکر میباشد در چند سال اخیر برخی نمونه های تولید داخل به کشورهایی نظیر جمهوری آذربایجان، عراق، سوریه، افغانستان و دیگر کشورها صادرات میشود و این نشانه خوبی برای صادرات در صنعت ایران میباشد.

در آینده مقاله ای در مورد بهترین مارک های این قطعه  پین سنجاقی ارائه میدهیم تا با برندهای استاندارد و مناسب آشنا شوید.

 

معرفی انواع رنگ اشپیل

رنگ کوتر پین ها نقش زیاد مهمی را ندارند ولی روکش یا پوشش آن ها مهم میباشد. از پر مصرف ترین رنگهای کوتر پین ها میتوان موارد زیر را نام برد:

اشپیل کروم / کروم نیکل / براق

اشپیل نقره ای / طوسی / مات و یا کدر

اشپیل طلایی / اشپیل زرد / رنگ برنج

اشپیل مشکی یا سیاه

اشپیل سفید / رنگ استیل

و در نهایت رنگ مس

و دیگر رنگها که کمتر به چشم میخورد.

اشپیل گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد بنا به محل مصرفشان میتوانند متفاوت باشند. اشپیل آبکاری گرم برای محیط های خشن تر و سخت تر از لحاظ آب و هوایی استفاده میشود و مدل آبکاری سرد در محیط های عمومی تر مورد استفاده قرار میگیرد.

 

کاربرد اشپیل ها | مصارف مختلف

اشپیل های مکانیکی معمولاً برای قفل کردن مهره‌ ها (مهره‌ های شکاف دار یا مهره های سوراخ دار)، محکم کردن پین ‌ها و پرچ ها همچنین اجزای چرخ یا ماشین روی یک محور استفاده می‌شوند و  در اغلب صنایع به کار گرفته میشود و نقش ضامن اتصالات را ایجاد میکند و با ایجاد یک اتصال عالی، جلوی بروز خطرات و خسارات را گرفته و موثر واقع خواهد شد.

سنجاق صنعتی یک اتصال دهنده ساده است که برای محکم کردن یک پیچ بر روی مهره یا نقاط مختلف یا هر بست میله ای شکل دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. از تصاویر آن که برای شما در این صفحه قرار دادیم متوجه میشوید که مدل های متفاوتی دارد که بنا به شکل و ظاهر کارایی هایشان نیز بعضا متفاوت میشود.

پین های اسپلیت ممکن است به سادگی طراحی شده باشند و تولیدشان مقرون به صرفه باشند، اما به طور شگفت انگیزی قوی و بادوام هستند. در واقع، استحکام بسیار زیاد آنها یکی از دلایلی است که این پین ها معمولاً در کاربردهایی استفاده می شوند که ارتعاشات سنگین در آنها رایج است و باعث کاهش لرزش ها میشود.

کوتر پین ها یا اسپلیت پین ها در صنایع خودرویی، صنایع ریلی، صنایع هوایی، صنایع نظامی، صنایع ساخت کنتور و تابلوهای صنعتی، تاسیسات و کارخانجات آسانسور سازی، تجهیزات برق فشار قوی، مقره سازی، فلوتر سازی، لولا سازی و بسیاری از موارد دیگر هستند که نیاز مبرم را به وجود این قطعه در سازه هایشان دارند.

چند مورد از مصارف آن را نام میبریم تا با وسعت مصرف این محصول بیشتر آشنا شوید.

اشپیل تراکتور، سپر و گلگیر، کاپوت، ماشین ها، لنت پراید، چرخ عقب پراید، لنت پیکان، لوستر، جرثقیل، پلوس، ابزار، سگدست پیکان و بسیاری موارد دیگر که باعث استحکام اتصالات میشوند.

مزایای اشپیل ها

قفل کردن اتصال.

نحوه نصب سنجاقک های صنعتی / نصب آسان و سریع بدون نیاز به ابزار خاص.

امنیت و استحکام بیشتر محل نصب پیچ و پرچ یا میخ ها و غیره.

طول عمر برای نصب قطعه و جلوگیری از اصطکاک های فرسایشی و صرفه جویی اقتصادی در سازه ها.

جلوگیری از باز شدن اتصالات و ایجاد خرابی ها.

بالا بردن کیفیت نصب اتصالات و کیفیت محل نصب یا قطعه و افزایش بازدهی.

کاربرد و کارکرد کاتر پین ها در اغلب صنایع مورد استفاده قرار میگیرد و وجود آن در برخی از صنایع جزو استاندارد نصب پیچ و مهره ها میباشد.

نحوه نصب اشپیل

نصب و جدا کردن این محصول آسان است نحوه نصب هر کدام از نمونه هایش متفاوت میباشد که در دیگر مقالات به آنها اشاره میشود ولی کلیات آن به این گونه میباشد که با وارد کردن آن در سوراخ محل مورد نظر و قفل کردن آن نصب انجام میپذیرد.

به عنوان یک قاعده کلی، آن ها نباید دوباره استفاده شوند، زیرا خمش اضافی آن را ضعیف می کند. این می تواند منجر به از کار افتادن آن شود، عمل قفل درست انجام نشود و باعث می شود پیچ و مهره شل شود و خسارات را ایجاد کند.

نکته مهم: هنگام خم کردن سنجاق، سعی کنید نقاط خم شده را گرد کنید تا به عقب برگردد زیرا این عمل باعث می شود که آنها به طور تصادفی چیزی را نگیرند و آسیبی وارد نکنند.

 

بیشتر بدانید:

پیچ و مهره و واشر چیست؟

پیچ و مهره فولادی چیست؟

پیچ و مهره گالوانیزه چیست؟

 

بازار خرید و فروش اشپیل

در ایران مرکز فروش اشپیل و یا مرکز خرید اشپیل وجود ندارد که به صورت صنفی مشغول به فعالیت باشند و پراکندگی نا منظمی در این زمینه دیده میشود فروشگاه های پیچ و مهره اشپیل اغلب تلفیقی و با هم میباشند و فروشگاه تخصصی در تهران بسیار کم میباشد.

خرید اینترنتی اشپیل در حال حاضر بهترین گزینه برای این صنف میباشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی اشپیل ها را به صورت جامع استارت زده و پشتیبانی کند و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف میباشد و فروشگاه حضوری نیز در حال راه اندازی میباشد.

فروش اشپیل ها

قیمت های اشپیل ها بنا به مشخصات فنی از قبیل مدل و اندازه و جنس کوتر اسپلیت پین ها متفاوت میباشد. فروش کوتر پین های مختلف در مجموعه صنعت کاران به صورت تخصصی صورت میگیرد.

قیمتهای انواع مختلف آن از قبیل قیمت مدل صنعتی، قیمت مدل سنجاقی و ساده، قیمت کوتر پین پراید، قیمت کوتر پین سپر، قیمت کوتر پین کاپوت، و دیگر موارد در قسمتی از فروشگاه وب سایت موجود میباشد و به مرور بر محصولات اضافه میشود تا منبع جامعی برای شما کاربران عزیز فراهم آورد و با تبلیغ و انتشار ما در شبکه ها و گروه های خود و دنیای مجازی و همچنین معرفی مجموعه به نیازمندان ما را یاری فرمایید تا پیشرفت مناسبی در این زمینه در کنار هم داشته باشیم.

جهت خرید و فروش این کالا میتوانید از طریق فروشگاه آنلاین مجموعه وارد شوید و محصولات مختلف مربوطه را بررسی و مطالعه نمایید و تمام مشخصات و ویژگیهای آنها را مشاهده نمایید و در صورت نیاز آن ها را مقایسه کنید.

مشتری‌ های ما لایق تجربه‌ خریدی آسان و بی‌ دردسر هستند. ما همواره می‌خواهیم بدانیم که چه شرکت‌ها یا محصولاتی بهترین‌ها هستند و آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم. از این مسئله به سود خود استفاده کنید. کارشناسان مجموعه صنعت کاران این مورد را برای شما انجام میدهند و در تلاش هستند تا بهترین محصولات را با اطلاعات کامل آن محصولات به شما عزیزان ارائه دهند تا شما هم:

محصولات با کیفیتی تهیه نمایید.

در هزینه های خود با انتخاب بهترین قیمت صرفه جویی نمایید.

در زمان خود برای گشت و گذار و صرف وقت از چندین منبع برای یافتن محصول با بررسی در یک سایت و منبع جامع (صنعت کاران) صرفه جویی نمایید.

با تضمین برگشت کالا (مرجوعی) و ضمانت اصالت کالا پس از خرید از مشکلات بعد از خرید رنج نبرید و به مشکل بر نخورید.

راهنمای خرید اشپیل

خریداران امروزه با گزینه های بی پایانی روبرو هستند و بنابراین تصمیم گیری برای آن ها دشوار خواهد بود. از آنجا که مسئله انتخاب برای مشتریان و مشاغل به یک موضوع کاملاً واقعی در صنایع تبدیل می شود، امروزه کسب و کار ها در جستجوی راه حل هایی برای کمک به بازدیدکنندگان خود هستند تا بتوانند کالای مناسب را برای خرید، انتخاب و تصمیم گیری راحت تر به آن ها ارائه دهد.

ما در این مجموعه سعی میکنیم کالاهای پر مصرف و همچنین خاص را با مشخصات کامل آن در فروشگاه وب سایت منتشر کنیم تا کاربران و مشتریان با مطالعه و کسب اطلاع از آنها و همچنین مشاهده تصویر محصولات به خیالی آسوده و آگاهانه خرید خود را ثبت نمایند و کالا را در محل مورد نظر خود در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرند.

امروزه روش خرید و پرداخت یک کالا نسبت به سالهای گذشته تفاوت بسیاری پیدا کرده است. در حال حاضر میتوانید تصمیم بگیرید و پس از انتخاب یک کالا در فرشگاه وب سایت های فروش آنلاین، هزینه آن را پرداخته و کالا را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید.

قطعات جانبی پیچ و مهره جات و دیگر موارد در این وب سایت قبل از ارسال بررسی میشود تا از لحاظ سلامت، کیفیت، تعداد صحیح در بسته، استاندارد بسته بندی و بسیاری از موارد مهم دیگر کنترل مناسبی شوند تا مشتریان و خریداران، کالاهای خریداری شده خود را به درستی و بدون هیچ مسئله ای دریافت نمایند.

نظری یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی