الزام استفاده از پیچ و مهره

چگونه می توان بدون استفاده کردن از پیچ و مهره قطعات خودرو یا قطعات مختلف در صنعت های متفاوت را بهم متصل کرد؟ در هر کابینت آشپزخانه ده ها پیچ به کار میرود،لوازم آشپزخانه ، اجاق گاز و یخچال و حتی چراغی که از سقف آویزان است ! احتمالا یک نوعی از انکر بولت (یا همان رول بولت یا بهتر بگوییم اکسپنشن بولت)مجموعه چراغ را به سقف متصل می کند و اگر حداقل از یک لامپ و یک سیم وسرپیچ استفاده شده باشد خود سرپیچ داخل آن حداقل از 2 پیچ و مهره برای بستن سیمهای فاز و نول استفاده شده است!

در واقع قطعه ای که تقریبا در تمامی صنایع کاربرد دارد و بی شک اگر پرمصرف ترین قطعه نباشد جزو پرمصرف ترین هاست ، قطعه ایست به نام پیچ و مهره !پیچ ها در ابتدا با سر چهار گوش تولید می شدند و سپس پیچ شش گوش متداولتر شد .

ماشین آلات تولید کننده پیچ و مهره در واقع نوعی دستگاه تراش بوده اند و شکل گل پیچ معمولا یا تراشیده میشده یا فورج گرم....اما امروزه این دستگاه ها ، کار فرم دهی پیچ را به صورت تمام اتوماتیک از برش طولی گرفته تا فورج سرد و رزوه زنی، انجام می دهند.

 

 

 

 

تگ های مطلب:

آزمایش سختی سنجی پیچ و مهره چیست؟،آزمایش های پیچ و مهره،مشخصات پیچ و مهره های تولیدی درایران،الزام وجود پیچ و مهره چیست؟